شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور
پایان عملیات ترمیم لاینینگ کانال چمران در مناطق تحت پوشش شرکت آبیاری کرخه و شاوور

عمليات ترميم لاينينگ ديواره کانال چمران به طول 33 متر با تلاش پرسنل واحد تعمیرات شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور به پایان رسید .

 

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور  ، مهندس یعقوب کرمی مدیرعامل شرکت اعلام کرد : با هدف حفظ آمادگی کانال چمران در انتقال به موقع آب، عملیات ترمیم تخریب ایجاد شده در برم سمت راست کانال چمران در کیلومتر 300+15 بمنظور جلوگیری از نفوذ آبهای زیرزمینی از درزهای لاینینگ که ناشی از زهکش شالیزارهای مجاور کانال می باشد ، اقدام شد.

وي افزود ، با توجه به اهميت این موضوع و با تلاش  پرسنل تعميرات شرکت ، این عمليات با هزینه اي بالغ بر 1/6 ميليارد ریال و بمدت 10 روز به انجام رسانده و توانست نسبت به ترمیم لاینینگ کانال چمران اقدام نماید.

ايشان اظهار داشت: عملیات ترمیم لاینینگ و شکستگی برم کانال چمران در کیلومتر 300+15 به طول 33 متر و با اجرای 420 متر مکعب مخلوط شفته آهک با خاک شن دار و 60 متر مکعب بتن با عيار 250 کیلوگرم سیمان در هر متر مکعب مصالح سنگی طی سه مرحله شامل خارج نمودن بتن تخریب شده و لایه های ماسه روان از برم کانال ، خاکریزی و ایجاد بند خاکی در محل اجرای عملیات و هدایت آب جاری در کانال در مجاورت مقطع آسیب دیده و بتن ريزي و لاينينگ مجدد ديواره انجام  گردید.