شرکت بهره برداری از

ترميم شکستگي کانال سلمان در محدود شهر عين دو

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور از اتمام ترمیم شکستگي کانال سلمان و مهار خروج آب به سمت شهر عين دو توسط  مجموعه شرکت آبیاری کرخه و شاوور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور، “مسعود صادقي “مدير عامل شرکت گفت ، مرحله نخست ترمیم شکستگي کانال سلمان به پایان رسیده و خروج آب به سمت منطقه شهري عين دو نیز مهار شده است.

صادقی با اشاره به شکستگی حدود ۱۵ متر از بدنه کانال خاکي سلمان اظهار کرد: در مرحله نخست با توجه به اهميت جلوگيري از ورود آب به مناطق مسکوني  با کنترل جريان آب از سردهانه کانال چمران و کاهش دبي عبوري از کانال  نسبت به تخليه کانال و  متوقف نمودن جريان آب اقدام گرديد.پس از آن با استفاده از قطعات بتني پيش ساخته نيوجرسي شکاف ايجاد شده مسدود ، و  شکستگي ترميم شد.ضمنا چالش پيش رو در اين عمليات که در ساعات اوليه ، روند پيشرفت را کند نمود،  عدم وجود ماشین آلات کافی و همچنین مسير کافي جهت تردد ماشين آلات و تخليه مصالح از جاده اصلي تا محل شکستگي بوده که با مشقت بسيار و تلاش فراوان اين معضل نيز مرتفع گرديد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور تصریح کرد: با استفاده از تجربیات گذشته و تلاش و تخصص پرسنل شرکت آبیاری کرخه و شاوور و نيز با همراهی همکاران در معاونت هاي آبرسانی و حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان  آب و برق خوزستان ، این عملیات در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد.

ايشان در ادامه افزود در مرحله پاياني که هم اکنون در حال انجام است معاونت محترم آبرسانی عملیات تکمیل و اصلاح برم چپ کانال سلمان را در دست اجرا دارد که انشاالله کمتر ۲۴ ساعت آینده عملیات به پایان خواهد رسید.